ההיסטוריה וההתפתחות של דירות דיסקרטיות


נכתב בתאריך: 7 באוקטובר 2023

שתף / שתפי את הסיפור בפייסבוק או בוואטסאפ

משחר הציוויליזציה, בני האדם חיפשו צורות שונות של חברות והנאה. במשך אלפי שנים, אנשים שילמו עבור שירותי מין או שירותי מין תמורת כסף בצורה של דירות דיסקרטיות סקס ענק. בין אם ברומא העתיקה, במזרח הרחוק או בנבאדה של ימינו, קיומם של דירות דיסקרטיות הוא אוניברסלי בתרבויות אנושיות ולבש צורות רבות ושונות במשך מאות שנים. מאמר זה יספק היסטוריה קצרה של דירות דיסקרטיות, יסביר את מעמדם הנוכחי בארצות הברית, ויחקור כיצד הם התפתחו במשך מאות שנים.

דירות דיסקרטיות היו מאפיין עקבי של הציוויליזציה האנושית לפחות מאז 3000 לפני הספירה. במסופוטמיה העתיקה, מסמכים וממצאים מהתקופה מתייחסים למקדשי זנות, הסוגים הקדומים ביותר של דירות דיסקרטיות. דוגמאות נוספות סביב תקופה זו ניתן למצוא ביוון העתיקה, מצרים, הודו וסין. הזנות לא הייתה סטיגמה בתרבויות אלה, אלא התקבלה באופן נרחב כדרך להשלים את הכנסתם של הנזקקים. בתרבויות רבות, הזנות אף נקשרה לכבוד ולעתים קרובות נתמכה על ידי המדינה או אפילו מוסדות דת.

גם הצורה המוקדמת ביותר של דירות דיסקרטיות הייתה שונה מהגרסה המודרנית. במקום עסק מסחרי בין ללקוח, דירות דיסקרטיות עתיקים אלה הופעלו לעתים קרובות על ידי המדינה ונוהלו על ידי כמרים או אנשי דת אחרים. לדירות דיסקרטיות אלה בסגנון נזירי היו לעתים קרובות קשרים הדוקים עם האליטה השלטת ונתפסו כדרך להבטיח תקינות מינית ושלום על ידי מתן פורקן בטוח לפינוק מיני.

באירופה של ימי הביניים, דירות דיסקרטיות החלו ללבוש את צורתם המודרנית יותר. בנוסף לדירות דיסקרטיות נזיריים, מחוזות אור אדום עירוניים החלו להופיע במאות ה -12 וה -13. במאה ה -16, הרעיון של דירה דיסקרטית מקצועי היה מוכר ברוב מדינות אירופה, עם ערים ועיירות רבות יש צורה כלשהי של דירה דיסקרטית חוקי. באמריקה, ההיסטוריה של הדירות הדיסקרטיות מעורפלת, אך עדויות מצביעות על כך שהוא הופיע לראשונה במאה ה-19, בעיקר כתוצאה מהגירה.

דירות דיסקרטיות המשיכו להתפתח במשך מאות שנים, והפכו יותר ויותר מוסדרים ומאורגנים על ידי ממשלות ועיריות. בארצות הברית, דירות דיסקרטיות היו בלתי חוקיים ברוב המדינות עד לאחרונה יחסית. מאז 1967, 10 מדינות וכמה מחוזות באחרים הפכו דירות דיסקרטיות לחוקיים. בנבאדה, הידועה לשמצה כ"ארץ הדירה הדיסקרטית", יש כיום 29 דירות דיסקרטיות הפועלים באופן חוקי. מדינות שהפכו את הזנות לחוקית ראו עלייה מהירה במספר המקרים המדווחים של מחלות המועברות במגע מיני ובאופן כללי דיווחו על עלייה בפשיעה, מה שהופך את חוקיות הפרקטיקה לנושא שנוי במחלוקת.

למרות השינויים המשפטיים האחרונים בארה"ב, דירות דיסקרטיות נותרו נושא שנוי במחלוקת ברחבי העולם. במדינות מסוימות, כמו תאילנד, קמבודיה והולנד, הזנות חוקית ומוסדרת, ואילו במדינות אחרות, כמו סעודיה ואיראן, היא מאוד לא חוקית. הדעות על דירות דיסקרטיות משתנות מתרבות לתרבות ומאדם לאדם; יש הרואים בהם חטאים הכרחיים, בעוד אחרים מאשימים אותם בהנמכת אמות מידה מוסריות. יהיו דעותיהם אשר יהיו, המציאות היא שדירות דיסקרטיות וזנות היו חלק מהציוויליזציה האנושית משחר ההיסטוריה וככל הנראה יישארו כך בעתיד הנראה לעין.

התגובות נבדקות לפני הפרסום

מאמרים נוספים

גישור בין היסטוריה למודרנה: לחקור את העיר התוססת בת ים, ישראל
חדש!

גישור בין היסטוריה למודרנה: לחקור את העיר התוססת בת ים, ישראל

ממוקמת דרומית לתל אביב, בין הים התיכון לעיר ההומה יפו, שוכנת העיר המקסימה בת ים, ישראל. למרות שלעתים קרובות מאפילה […]

לקריאה »
עולם מסקרן של נערות ליווי: חשיפת האמת מאחורי המקצוע השנוי במחלוקת
חדש!

עולם מסקרן של נערות ליווי: חשיפת האמת מאחורי המקצוע השנוי במחלוקת

המונח "נערת ליווי" מעורר לא פעם מגוון תגובות, החל מסקרנות ועד בוז. זהו מקצוע שהיה אפוף מיתוסים, תפיסות מוטעות וסטריאוטיפים. […]

לקריאה »
אשדוד: לחקור את פנינה נסתרת של ישראל
חדש!

אשדוד: לחקור את פנינה נסתרת של ישראל

כשאנשים חושבים על ישראל, מחשבותיהם נמשכות לעתים קרובות לעיר ההומה תל אביב או לפלאי ירושלים העתיקה. עם זאת, בין שני […]

לקריאה »