תפקוד לקוי של זיקפה: גורם, טיפול ומניעה


נכתב בתאריך: 23 באוקטובר 2023

שתף / שתפי את הסיפור בפייסבוק או בוואטסאפ

תפקוד לקוי של זיקפה (ED) הוא מצב שכיח בקרב גברים, המוגדר כחוסר יכולת לשמור או להשיג זקפה, או לשפוך. ED יכול להיגרם על ידי בעיות פסיכולוגיות כגון דיכאון, חרדה, או מתח, כמו גם בעיות פיזיות כגון סוכרת, לחץ דם גבוה, ובעיות במחזור הדם. גברים רבים מוצאים ED להיות הרסני מבחינה רגשית, ולכן חשוב לבקש עזרה וטיפול מרופא.

ההערכה היא כי כ -18 מיליון גברים בארצות הברית סובלים ED. למרות המצב יכול להיות מביך, לדבר עם רופא על זה היא אחת הדרכים הטובות ביותר לקבוע את הסיבה הבסיסית ולהחליט אילו טיפולים עשויים להיות היעילים ביותר עבור הפרט.
starsxxx.com

סיבה נפוצה של ED היא מחלות לב וכלי דם, אשר יכול להשפיע על זרימת הדם אל ובתוך הפין. עישון ושתייה יכולים גם לתרום להפרעות קשב וריכוז, כמו גם השמנת יתר וחוסר איזון הורמונלי. הטיפול ב- ED תלוי בגורם הבסיסי שלו: ניהול מצב כרוני, כגון סוכרת או לחץ דם גבוה, מסייע להפחית ED גם כן.

במקרים רבים, בעיות פסיכולוגיות כגון מתח, חרדה או דיכאון הן הסיבה השורשית ל- ED. במקרים אלה, ייתכן שיהיה צורך בתרופות ו / או ייעוץ כדי לעזור לטפל בבעיות אלה ולשפר את התפקוד המיני. ייעוץ עשוי גם לעזור לזוגות כפי שהם לומדים לתקשר כראוי ולהבין את הצרכים אחד של השני.

ישנם מספר טיפולים זמינים כדי לעזור להקל על הסימפטומים של ED, כולל תרופות, זריקות, ומכשירי ואקום. תרופות כגון ויאגרה, סיאליס ולויטרה הן הנפוצות ביותר, והן נלקחות בדרך כלל ממש לפני פעילות מינית. תרופות אלו מסייעות להגביר את זרימת הדם לפין, ומאפשרות זקפה בתגובה לגירוי מיני.

זריקות הן צורה נוספת של טיפול, שבו תרופה מוזרקת ישירות לאזור הפין. פתרון זה גורם לכלי הדם להירגע ויכול, במקרים מסוימים, לעזור עם ED. מכשירי ואקום יכולים לשמש גם כדי לקדם את זרימת הדם לפין. המכשיר יוצר ואקום סביב הפין, ומעודד אותו להיות זקוף.

ישנם מספר שינויים באורח החיים שגברים יכולים לעשות כדי לעזור להפחית את הסיכון ל- ED. פעילות גופנית באופן קבוע מסייעת לשפר את זרימת הדם בכל הגוף, ובכך, יכולה להפחית את הסבירות של ED. בנוסף, תזונה בריאה יכולה לעזור להפחית את הסיכון הכללי של ED. הפסקת עישון והפחתת צריכת אלכוהול הן דרכים אחרות להפחית את הסיכון ל- ED.

חשוב לזכור כי ED היא בעיה נפוצה, וזה לא משהו להתבייש בו. אם גבר חווה ED, זה חיוני לדבר עם רופא, אשר יכול לעזור לזהות מצבים בסיסיים, להציע טיפולים, ולהמליץ על שינויים באורח החיים. עם הגישה הנכונה, ED ניתן לנהל או לטפל, ובכך להחזיר הנאה מינית עבור הפרט.

התגובות נבדקות לפני הפרסום

מאמרים נוספים

גישור בין היסטוריה למודרנה: לחקור את העיר התוססת בת ים, ישראל
חדש!

גישור בין היסטוריה למודרנה: לחקור את העיר התוססת בת ים, ישראל

ממוקמת דרומית לתל אביב, בין הים התיכון לעיר ההומה יפו, שוכנת העיר המקסימה בת ים, ישראל. למרות שלעתים קרובות מאפילה […]

לקריאה »
עולם מסקרן של נערות ליווי: חשיפת האמת מאחורי המקצוע השנוי במחלוקת
חדש!

עולם מסקרן של נערות ליווי: חשיפת האמת מאחורי המקצוע השנוי במחלוקת

המונח "נערת ליווי" מעורר לא פעם מגוון תגובות, החל מסקרנות ועד בוז. זהו מקצוע שהיה אפוף מיתוסים, תפיסות מוטעות וסטריאוטיפים. […]

לקריאה »
אשדוד: לחקור את פנינה נסתרת של ישראל
חדש!

אשדוד: לחקור את פנינה נסתרת של ישראל

כשאנשים חושבים על ישראל, מחשבותיהם נמשכות לעתים קרובות לעיר ההומה תל אביב או לפלאי ירושלים העתיקה. עם זאת, בין שני […]

לקריאה »