ספרים מומלצים: עשרת הספרים שכל יזם חייב לקרוא

שיתוף

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

כל מי שניסה את דרכו בעולם היזמות יודע עד כמה קשה הדרך להצלחה. בשביל להיות יזם יש צורך בהמון מידע הבנוי על ידע אישי וניסיון שנרכש במשך שנים. המון טעויות נעשות בגלל חוסר ידע שניתן בקלות להשלים אותו עם הספרים או המנטורים הנכונים.

עולם היזמות – התחלתה של דרך חדשה

יציאה אל עולם היזמות היא הרפתקה מאתגרת. בין אם אתם שכירים או עצמאים, היציאה אל עולם היזמות היא מהלך מאוד מורכב ולכן צריך לדעת מראש לקראת מה אתם נכנסים

מחקרים שבוצעו בארצות הברית מצביעים על כך שכמעט כל איש עסקים מצליח וכל יזם מוביל משקיעים המון זמן בקריאה של חומר רלוונטי שנכתב בתחום. ספרים רבים נכתבו בשביל לעזור לאנשים שנמצאים בדיוק במצב שלכם, יזמים בתחילת דרכם בלי ידע נרחב ובלי הבנה מעמיקה בכוחות השוק

רשימת עשרת הספרים המובילים ליזמים:

ב6 השנים האחרונות קראתי מעל 400 ספרים, חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות, אך היה לי חשוב לרכז עבורכם את עשרת הספרים שהשפיעו עלי עד כה בצורה המשמעותית ביותר.  

10. מטוב למצוין – ג׳ים קולינס (Good to Great)

בספר הזה ג׳ים קולינס בודק באופן יסודי את עקרונות ההצלחה של חברות מסחריות. השאלה הנשאלת במחקר היא מדוע ישנן חברות מצליחות שמחזיקות מעמד לאורך שנים בעוד אחרות שוקעות אל תוך הבינוניות ואף נעלמות מהמפה? זהו נסיון מיוחד במינו לאתר את ה-DNA של חברות מוצלחות לעומת DNA של חברות נכשלות.

9. הקצה הנוסף – ג׳ף אולסון (The Slight Edge)

מדוע אנשים מסוימים מגשימים את החלומות שלהם בעוד אחרים ממשיכים לחלום? מדוע ישנם אנשים מצליחים המסוגלים לחיות חיים יצירתיים ומאושרים בעוד אחרים נשארים מאחור? בספרו של Jeff Olson מוצגת שיטת החשיבה שתעזור לכם לחשוב בצורה נכונה ולהגיע לתוצאות מקסימליות.

8. 48 החוקים לכוח – רוברט גרין 

וואו, וואו, וואו. אחד הספרים הראשונים שקראתי שגרמו לי להתאהב בקריאת ספרים. 

הספר מכיל 48 חוקים שיעזרו לכם לצבור כוח ועוצמה בדרך אל ההצלחה. באמצעות ניתוח של הגותם של גדולי ההוגים הפוליטיים המשפיעים ביותר בעולם, הספר מנסח את מערכת החוקים החברתיים הנדרשים להצלחה.

מומלץ בחום.

7. הקסם של חשיבה בגדול – דיוויד שוורץ (The Magic Of Thinking Big)

מיליוני קוראים ברחבי העולם מעידים כאחד על ההשפעה העצומה של הספר על הצלחתם בחיים. המדריך המפורט הזה ילמד אתכם צעד אחר צעד באמצעות מתודה מעשית, איך להגדיל את איכות החיים שלכם בכל תחום אפשרי. בעבודה, בזוגיות ובתחומי חיים נוספים. 

6. אבא עשיר אבא עני – רוברט קיוסאקי

ספרו של איש העסקים והסופר רוברט קיוסאקי הוא אחד מהספרים המפורסמים ביותר בסוגת העזרה העצמית“. הספר בנוי על סיפור ילדותו של קיוסאקי בצילם של שני אבות, אביו הביולוגי השכיר, האבא העני, ואבא של חברו הטוב שהיה בעל שאיפה להיות בעלים של חברה מצליחה, האבא העשיר. קיוסאקי יוצא כנגד מערכת החינוך שאינה מתאימה לעולם העסקי המודרני. בהעדר השכלה פיננסית אין סיכוי להצלחה כלכלית ולהתקדמות מעבר למרוץ העכברים

5. מיתוס היזם – מייקל גרבר (The E – Myth)

בספר זה, מייקל גרבר לוקח אותנו אל תוך עולמם הפנימי של עסקים בשביל לפענח את יסודות הצמיחה.

הספר הזה הוא מאוד, מאוד, מאוד חשוב לכל יזם.

הוא מסביר בצורה פרקטית איך להימנע מהטעויות בכל אחד מהשלבים העסקיים, והוא אחד הספרים הבודדים שעזר לי להבין איך לקחת עסק של 2 אנשים, ולהפוך אותו למכונה משומנת של 10, ו12 איש ב5 מחלקות שונות.

4. DotCom Secrets & Expert Secrets – ראסל ברנסון

 

 

 

 

 

 

במקום הרביעי אני ממקם שני ספרים של היזם המצליח ראסל ברנסון (Russell Brunson). 

בספר הראשון, DotCom Secrets, תלמדו איך העולם הדיגיטלי החדש משנה את כללי המשחק בכל מה שקשור לשיווק דיגיטלי. ראסל מדגיש את החשיבות של״משפכי שיווק״ לעומת ״אתרים״. 

הספר Expert Secrets מדבר בעיקר לאנשי עסקים שיש להם מוצרים דיגיטליים ורוצים ללמוד איך להעביר את המסר בצורה המשכנעת ביותר לקהל העוקבים שלהם. 

3. 4 שעות עבודה בשבוע – טים פריס

וואו, וואו, וואו. 

אין לי יותר מדי מה להרחיב כאן חוץ מאשר להגיד לכם לעצור את כל מה שאתם עושים וללכת לקרוא את הספר. 

זה ספר שפותח את הראש, ועוזר להבין את עולם היזמות מהבסיס ועד לרמות מתקדמות יותר של יישום. 

2. השפעה: פסיכולוגיית השכנוע – רוברט צ׳יאלדיני (Influence)

אמאלה…

א-מ-א-ל-ה… איזה ספר.

אני עדיין בשוק שלא תרגמו אותו לעברית.

הספר נכתב לאחר שהמחבר ערך מחקר במשך 30 שנה (!) על מה גורם למוח האנושי להשתכנע ולומר כן. 

אתם קולטים?!

זהו ספר חובה לכל מי שמעוניין להתמקצע בעולם השיווק הדיגיטלי, ובכללי לכל יזם באשר הוא. 

1. חשוב והתעשר – נפוליון היל, וגם: איך לרכוש ידידים והשפעה על אנשים מאת דייל קרנגי.

במקום הראשון אני ממקם שני ספרים מרכזיים שכבר תורגמו לעברית:

חשוב והתעשר, ספרו של נפוליון היל שראה אור בשנת 1937! הוא ספר מיוחד שנכתב בהשראתו של איש העסקים אנדרו קרנגי. הספר יצא לאור בעיצומו של המשבר הכלכלי הגדול שהחל בשנת 1929 בארצות הברית והשפיע במיוחד על ארצות צפון אמריקה ואירופה. פילוסופיית ההצלחה של נפוליון היל, מבוססת על מחקר אישי על מרכיבי ההצלחה של אנשים עשירים שצברו הון בחייהם. הוא ניסח בספרו 13 עקרונות שכל אדם יכול ליישם אותם בשביל להצליח בעולם העסקים.

גם כאן, תעצרו את מה שאתם עושים ולכו לקרוא את הספר !

הספר השני, ״כיצד לרכוש ידידים והשפעה״, הוא ספרו של דייל קארנגי, אחד הספרים החשובים ביותר בכל מה. שקשור לתקשורת בין אישית וליצירת קשרים.

עולם היזמות הוא עולם של שיתופי פעולה, ולכן – אם אין לכם את הכלים המתאימים ליצור את השיתופי פעולה האלו, יהיה לכם קשה מאוד להרים את העסק שלכם לרמה הגבוהה ביותר. 

 אין לכם זמן לקרוא את כל הספרים האלו? הכנתי עבורכם אתר חברים סגור עם 100 סיכומי ספרים בווידיאו, שבו תוכלו לקבל את הכלים החשובים ביותר של הספרים האלו, מבלי הצורך לקרוא אותם !

לחצ/י כאן לקבל פרטים על פרויקט ה״100 סיכומי ספרים״:

מה אריק צור אומר על הפרויקט

מה אביהו אומר על הפרויקט

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך